Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Plan lekcji

Rekrutacja

Poza lekcjami

Galeria

Podpisanie umowy między UŚ a Szkołami Katolickimi SPSK w Dąbrowie Górniczej
(2017-01-10)
W poniedziałek 9 stycznia 2017 roku w siedzibie Katolickich Szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Dąbrowie Górniczej zostało podpisane POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY DYDAKTYCZNEJ pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a Katolickimi Szkołami Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Dąbrowie Górniczej,  którego celem jest umożliwienie licealistom udziału w wydarzeniach organizowanych przez Uniwersytet Śląski, zwłaszcza przez Wydział Filologiczny, Wydział Teologiczny, Wydział Nauk o Ziemi, Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii, pozwalających im rozwijać indywidualne zainteresowania i umiejętności.

Uroczystość poprowadzili licealiści: Marysia Madejczyk i Wojtek Szeszko.

W spotkaniu uczestniczyli pracownicy naukowi Uniwersytetu Śląskiego: prodziekan Wydziału Filologicznego dr hab. prof. UŚ Magdalena Pastuchowa, zastępca dyrektora Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki dr Ewa Półtorak, dr Cecylia Tatoj z Zakładu Hispanistyki, pełnomocnik rektora ds. promocji i kontaktu ze szkołami ponadgimnazjalnymi dr Magdalena Ochwat, dr Andrzej Boczarowski z Katedry Geografii Fizycznej, ks. dr Bartłomiej Kuźnik z Katedry Teologii Pastoralnej, Liturgiki, Homiletyki i Katechetyki. Nie mógł być obecny na naszej uroczystości dr hab. Armand Cholewka, który będzie reprezentować Wydział Matematyki-Fizyki-Chemii.  Nasz Organ Prowadzący reprezentowała pani prezes SPSK, Maria Chodkiewicz.

Dokument sygnowały prodziekan Wydziału Filologicznego dr hab. prof. UŚ Magdalena Pastuchowa i dyrektor Katolickich Szkół SPSK w Dąbrowie Górniczej mgr Ewa Raszka.

Koordynatorami współpracy ze strony Szkół Katolickich są dr Sławomir Pytel (Wydział Nauk o Ziemi), dr Renata Babiarz-Zdyb (Wydział Matematyki-Fizyki-Chemii), ks. Rafał Pietruszka (Wydział Teologiczny), mgr Teresa Konieczniak (Wydział Filologiczny).

Uczestnicy  spotkania mieli przyjemność wysłuchania wykładu dr hab. prof. UŚ Magdaleny Pastuchowej pt. „Językoznawca jak archeolog, czyli dziedzictwo ukryte w języku”.

Spotkanie było okazją do przybliżenia uczniom możliwości, jakie oferuje Uniwersytet Śląski. Licealiści mogli również zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni.Zebranie z Rodzicami
(2017-01-04)
Przypominamy, że zebranie z Rodzicami odbędzie się 12 stycznia (w czwartek) br o godzinie 17.00.


Bóg się rodzi, moc truchleje!
(2016-12-22)
Tegoroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy odbył się 18 grudnia
w Szkole Podstawowej przy ul. Augustynika.
Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali szereg atrakcji dla wszystkich uczestników spotkania. Odwiedzający mogli zakupić różnorodne ozdoby świąteczne przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Wśród upominków znalazły się bombki, stroiki świąteczne, świece, aniołki, kartki, choinki i wiele innych wspaniałych dekoracji.
Uczestnicy spotkania mogli również kupić specjalną babeczkę, którą mogli samodzielne udekorować lub zlecić to zadanie zdolnym gimnazjalistom.  Prócz tego, po raz kolejny zawitała na naszym kiermaszu wspólnota Betlejem z Jaworzna. Jej przedstawiciele zaprezentowali piękne ikony tworzone przez mieszkańców domu oraz ozdobną ceramikę własnej produkcji.
Wielkim powodzeniem cieszyła się również świąteczna kawiarenka. Można w niej było zakosztować wyśmienitych pierników, serników, makowców, babeczek…  Po prostu - niezliczonej ilości wszelkich łakoci. A to wszystko z dodatkiem aromatycznej kawy lub herbaty.

Dzięki Państwa hojności udało się zgromadzić 4079,13 zł. Cały dochód z kiermaszu bożonarodzeniowego zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację ciężko chorej Żanety.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w organizację kiermaszu i wsparcie.Plan na czwartek 22 grudnia
(2016-12-20)
W czwartek, 22.12.2016, zajęcia będą odbywały się w następującym porządku:

- 1, 2, 3 lekcja wg planu,
- 4 lekcja - spektakl przygotowany przez szkolny zespół teatralny,
- po występie uczniów odbywać się będą klasowe spotkania opłatkowe,
- po wigiliach klasowych uczniowie idą do domu.


Rekolekcje adwentowe
(2016-12-11)
9 grudnia w ramach adwentowych rekolekcji odwiedziliśmy Wspólnotę Betlejem, która ma swój dom w Jaworznie. Dom, który wiekiem i wyglądem przypomina nasz nowy budynek dla szkoły podstawowej, zamieszkuje grupa wspaniałych ludzi. Członkowie wspólnoty często po bolesnych doświadczeniach, poznają nowe drogi pod opieką ks. Mirosława Toszy. Mówią o sobie, że chcą odzyskać nadzieję, odnaleźć sens życia. Szukając go pokazują nam, odwiedzającym tę skromną, choć barwną posiadłość, najkrótsze drogi prowadzące do tego celu.

Jednym ze sposobów na ich prostą drogę do Boga była traktorkowa pielgrzymka do Lisieux (do św. Teresy) - Droga Pojednania, zainspirowana filmem Davida Lyncha "Prosta historia". To właśnie o przemierzaniu tych 2000 km opowiadał nam jeden z mieszkańców domu i uczestnik pielgrzymki: "Było ciężko zwłaszcza nocami, ale daliśmy radę".

Cieszymy się, że mogliśmy wysłuchać słów płynących z głębi serc, że mogliśmy zobaczyć "kawałek" żywego Kościoła, nacieszyć się widokiem kolorowej mozaiki w stylu Hundertwassera. Dziękujemy!

Zachęcamy do wspierania projektów Wspólnoty Betlejem, w szczególności do pomocy w wykupieniu traktorków! Więcej informacji TUTAJ.


Kiermasz Bożonorodzeniowy
(2016-12-10)
Katolickie Szkoły SPSK w Dąbrowie Górniczej serdecznie zapraszają na

BOŻONARODZENIOWY   KIERMASZ CHARYTATYWNY

w niedzielę, 18.12.2016, w godz. 10.00 – 14.00 .
Miejscem kiermaszu będzie Katolicka Szkoła Podstawowa
przy ul. Augustynika 1.

Uzyskane fundusze wspomogą leczenie i rehabilitację ciężko chorej uczennicy z gimnazjum.

ZAPRASZAMY


Mikołajki 2016
(2016-12-08)
  Ho, ho, ho, ho! Czy św. Mikołaj odwiedził wszystkich?
U nas, jak co roku 6 grudnia, najwięcej czasu poświęcił dla najmłodszych członków naszej społeczności szkolnej.
  Przedszkolaki ugościły św. Mikołaja oraz zaśpiewały dla niego piosenkę. Ten w podziękowaniu rozdał im przywiezione przez siebie prezenty.
Na zakończenie podziękował wszystkim zebranym oraz poprosił obecne dzieci, aby były grzeczne przez kolejny rok. Obiecał, że przyjdzie jeszcze :)

  Ale święty spędził czas nie tylko na zabawie z dziećmi i rozdawaniu prezentów. Ze starszymi pograł w planszówki! 

  Imprezę rozpoczął niejaki Nicpoń (wcale nie pomocnik św. Mikołaja, tylko grafik - pan Jarek Nocoń). Opowiedział w telegraficznym skrócie, jak wygląda tworzenie gry planszowej, od jej zaprojektowania do powstawania  gotowego produktu. Wyjawił w prosty i rzeczowy sposób, na czym polega praca grafika w tej dziedzinie. Jesteśmy wdzięczni, że przedstawił kilka własnych projektów, pokazał karty do gier, plansze, pionki, figurki, że odpowiedział na nasze pytania.
  Potem już zabraliśmy się do grania. I co było grane? Wysokie napięcie, Tajniacy - obrazki, Imago, Światowy Konflikt, Potwory w Tokio,
Splendor, Colt Express, 5 sekund
. Była też przymiarka do Osadników, ale graczom nie podeszła. Ale poza tym towarzyszyły nam same pozytywne emocje: śmiech, zabawa skojarzeniami, twórcze myślenie. A na koniec, tą przysłowiową wisienką na torcie, okazało się losowanie nagród.
I tu Mikołaj znów otworzył swój wielki worek bez dna. Każdy gracz wyszedł albo z grą albo z nagrodą pocieszenia.

Fotorelacja, jak zwykle w Galerii.


Obiady w szkole - informacje
(2016-12-07)
ROZLICZENIE OBIADÓW ZA MIESIĄCE: XI i XII 2016 r.
(dotyczy szkoły na ulicy Augustynika):

Uprzejmie informujemy, że miesiąc XI zostanie rozliczony w dniach: 15- 16 grudnia.
Otrzymają Państwo pisemną informację w kopercie o brakującej kwocie (prośba o przekazanie wychowawcom klas lub wychowawcom świetlicy zgodnej kwoty w kopercie w  dniach tj. 19 i 20 XII 2016 r.) lub o nadpłacie (zostanie ona wykorzystana na następny miesiąc, tj. I 2017 r.).
Miesiąc XII będzie rozliczany na podstawie zamówień dokonywanych codziennie przez dzieci. Informację o kwocie należnej do wpłacenia otrzymają Państwo na początku stycznia 2017 r. Dokładne daty zostaną przedstawione na początku stycznia 2017 r.

ZAMAWIANIE OBIADÓW (dotyczy szkoły na Łańcuckiego):

Prosimy przesyłać informacje o zamawianych i odmawianych obiadach na tel. 500-260-277 (wyłącznie sms).Spotkanie z Manon
(2016-11-23)
We  wtorek , 8.11.2016, grupy frankofońskie spotkały się z nową lektorką języka  francuskiego Manon Couppens. Pierwsze zajęcia z native speakerem  miały charakter zapoznawczy i upłynęły w atmosferze  zabawy. Grupa gimnazjalno-licealna tworzyła kreacje mody z……..różnych worków plastikowych. Uczniowie opisywali  powstałe dzieła, ich kształty i kolory, oczywiście trzeba było zaprezentować się w danej kreacji.  Budowę zdania francuskiego  uczniowie trenowali w zabawie „Téléphone arabe” czyli po polsku  „ głuchy telefon”.
Manon była bardzo pozytywnie zaskoczona umiejętnościami językowymi  naszej najmłodszej grupy francuskiej z klasy 6b SP . Uczniowie bardzo dobrze dawali sobie radę w komunikacji w języku francuskim.
Manon  będzie naszym stałym gościem w tym roku szkolnym. Mamy nadzieję na dobrą i owocną współpracę zakończoną, ufamy, zdanymi egzaminami DELF.Obchody 11 listopada - wspomnień część 1
(2016-11-21)
  Dnia 10 listopada odbyły się w naszych szkołach dwie akademie z okazji Święta Niepodległości: jedna w szkole podstawowej przy ulicy Augustynika 1, druga na auli katolickich szkół przy Łańcuckiego 10.

  Pierwszą uroczystość z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowali uczniowie klas III b, III c szkoły podstawowej wraz z wychowawcami p. Agatą Duch, p. Moniką Wodą. Apel rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu. Program zaaranżowano tak, by przypomnieć fakty historyczne, przeplatane poezją i występem artystycznym.

  Druga uroczystość została przygotowana przez uczniów klas VI szkoły podstawowej oraz II gimnazjum pod kierownictwem pani Barbary Koc-Gajos.
Obchody rozpoczęły się od uroczystego wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie zaczęła się część artystyczna. Konferansjerzy (Magdalena Olempa i Szymon Małek) przypominali dramatyczne wydarzenia towarzyszące polskiej drodze ku odzyskaniu niepodległości. Ich opowieść ilustrowały zdjęcia i filmy wyświetlane na prezentacji multimedialnej oraz przejmujące recytacje uczniów (Barbara Hołda, Natalia Woźnik, Matylda Taborek, Zofia Tabor, Oliwier Michalak). Podczas akademii nie zabrakło także pieśni patriotycznych, w których odśpiewanie włączyło się wielu uczniów i nauczycieli.
Młodzież szkolna z zainteresowaniem wsłuchała się z tę lekcję historii. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała artystom za ich pracę oraz wszystkim uczniom za godne zachowanie podczas uroczystości.

Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7