-->
       
       Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Plan lekcji

Rekrutacja

Poza lekcjami

Galeria

Wszyscy święci odwiedzili dziś naszą szkołę :)
(2017-11-01)

Św. Ignacy Loyola, św. Jadwiga, św. Franciszek z Asyżu, św. Maksymilian Kolbe, św. siostra Faustyna Kowalska, św. Cecylia, a nawet św. Wiara i wiele innych postaci z nieba  (w osobach naszych uczniów) prezentowały swoje życiorysy, atrybuty i charakterystyczne elementy stroju.

Pomysłodawcą i organizatorem „świętej imprezy” w naszej szkole była klasa I liceum, a jej realizacja  odbyła się pod opieką wychowawcy klasy dr Renaty Babiarz-Zdyb.

W dwóch grupach – wśród uczniów szkoły podstawowej oraz młodzieży gimnazjalno-licealnej – zostanie rozstrzygnięty konkurs „Na świętego”, czyli w kategorii klasowej - na najlepszą prezentację oraz w kategorii indywidualnej - na najbardziej oryginalny strój.

Odczarowanie Helloween udało nam się w stu procentach. Trochę poważnie, bo mieliśmy okazję zastanowić się nad żywotami świętych i nad własną znajomością tychże, i trochę zabawnie, bo próbowaliśmy wcielić się w postaci trochę jak z bajki, jak z innego świata. Zdając sobie jednak sprawę, że to nie duchy i wampiry, ale osoby żyjące kiedyś na ziemi, tak jak my radosne, tak jak my cierpiące, osoby, dla których wiara stała się kiedyś najważniejszą decyzją w życiu i dlatego zostali wyniesieni na ołtarze.

Jak zwykle zapraszamy do galerii.


Konkurs 'Na świętego'
(2017-10-27)
We wtorek 31 października odbędzie się w naszej szkole konkurs "Na świętego".
Każda klasa, począwszy od IV szkoły podstawowej aż do III liceum, przygotuje prezentację o jednym mało znanym świętym. Może to być pokaz multimedialny, można przedstawić ważną scenkę z życia świętego. Ponadto jeden uczeń z klasy przebierze się za prezentowaną osobę, a wszyscy pozostali mogą założyć stroje i przynieść atrybuty innych świętych.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty osobno na poziomie klas IV-VII szkoły podstawowej oraz na poziomie gimnazjalno-licealnym. Uczniowie o najciekawszym wyglądzie również otrzymają nagrody.
Liczymy na zaangażowanie wszystkich, może nauczyciele włączą się w przedsięwzięcie i również przywdzieją jakieś stroje... :).
Życzymy dobrej zabawy!
OrganizatorzyKolejna klasa zmienia szkolną rzeczywistość…
(2017-10-23)
Uczniowie siódmej klasy wraz z wychowawczynią, panią Anną Segiedyn oraz kochanymi rodzicami piątkowe popołudnie  i całą sobotę spędzili w szkole!  A niektórzy mówią, że młodzież jej nie lubi i powiedzenie, że szkoła to drugi dom to frazes!
Za oknami złota polska jesień i słońce, czas na ostatnie jesienne wyprawy do lasu, w góry… Nic z tego, w szkole gwar jak co dzień! Tylko  lekcja nietypowa – projektowanie, aranżacja wnętrz i własnoręcznie  wykonywana renowacja mebli. Jeszcze malowanie ścian, położenie tapet , gustowne tkaniny i sala zmieniona nie do poznania.
Serdecznie dziękujemy! Dzięki  Państwu szkoła nam pięknieje!


Francuski z Manon Cuppens
(2017-10-18)
Po wakacyjnej przerwie powróciła do klas frankofońskich Manon Cuppens, nasza belgijska lektorka języka francuskiego, która zainaugurowała nowy rok szkolny zajęciami  z klasą 7b SP oraz uczniami z gimnazjum i liceum.
Podobnie jak w roku ubiegłym, zajęcia te będą się odbywały systematycznie, co miesiąc, dając uczniom możliwość żywego kontaktu z rodzimym użytkownikiem języka francuskiego.

Uczniowie  z projektu frankofońskiego przygotowują się do zdawania kolejnych egzaminów DELF,  na wyższych poziomach.
Życzymy im wytrwałości, radości z odkrywania tajników wiedzy z zakresu kultury i języka francuskiego i udanego roku szkolnego 2017/2018.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszego spotkania z Manon.


Nasi uczniowie na wymianie szkolnej we Francji
(2017-10-17)
  W niedzielę, 8.10.2017, 12 osobowa grupa uczniów wraz z dwójką nauczycieli wróciła z  wymiany szkolnej z Francji.
  Po raz 13 nasze Szkoły Katolickie SPSK w Dąbrowie Górniczej zorganizowały wyjazd uczniów do Liceum Fabert w Metz. Do współpracy zaprosiliśmy również zaprzyjaźnioną Szkołę Katolicką z Sosnowca.
  Nasz pobyt we Francji trwał 10 dni, podczas których uczniowie mieli możliwość zobaczyć, jak odbywają się lekcje w szkole francuskiej uczestnicząc w zajęciach z języka angielskiego, geografii, chemii, języka francuskiego. Poznali codzienność rodziny francuskiej mieszkając w domach swych  francuskich korespondentów, a także odbyli szereg wycieczek krajoznawczych.
  Uczniowie  mieli możliwość zwiedzić Strasburg, a w nim Parlament Europejski, Nancy i zabytkowe budowle wzniesione na polecenie  naszego króla, Stanisława Leszczyńskiego, Luksemburg, Metz. Jeden dzień poświęciliśmy na zwiedzanie stolicy Francji – Paryża. Była to okazja do podziwiania panoramy Paryża z Wieży Eiffla, popływania po Sekwanie statkiem Bateaux Mouches, pospacerowania słynną ulicą Champs Elysées, pojeżdżenia paryskim metrem. Dzień pełen wrażeń zakończył się w dzielnicy Montmartre, przed Bazyliką Sacré-Coeur.
  Pobyt we Francji to najlepsza lekcja tolerancji, odkrywania innej kultury, lekcja akceptacji innych zwyczajów i najlepszy sposób poznania historii kraju, przynajmniej w zarysie. Lotaryngia (la Lorraine), region, w którym znajduje się  Metz, wielokrotnie zmieniała granice państwowości należąc raz do Francji, a innym razem do Niemiec, o czym świadczy charakter architektury miast.
  Wyjazd na wymianę był również okazją do pogłębienia znajomości języków obcych, angielskiego i francuskiego. Nasi uczniowie świetnie dawali sobie radę w komunikacji ze swoimi francuskimi koleżankami i kolegami.
  Dziękujemy naszym francuskim przyjaciołom za bardzo dobre przygotowanie naszego pobytu, a uczniom i ich rodzinom za gościnność i okazane ciepło.
  Serdecznie zapraszamy naszych uczniów do udziału w wymianie w przyszłym roku.

W maju będziemy gościć 15 uczniów z Liceum Fabert. Mamy nadzieję, że pobyt w Polsce spodoba się naszym gościom.
W wymianie wzięli udział: KRZEPKOWSKA Zuzia, NOWAK Zuzia LIEBE Damian, PŁONKA Julka, RACHWALIK Maja, RZEPIELA Wojtek, ZARÓD  Michał, MADEJCZYK Jaś, HOŁDA Wiktoria, SOBIESZEK Aleksander, GUDOWSKA Amelka, OSYS Ela.
Uczniami opiekowały się oraz czuwały nad realizacją programu wymiany panie profesor Agnieszka Micor i Teresa Konieczniak.Konkurs na prezentację multimedialną o św. Stanisławie Kostce rozstrzygnięty
(2017-10-15)
Jury w składzie p. Justyna Gaber, p. Anna Olempa i ks. Rafał Pietruszka przyznało nagrody dla trzech uczniów za najlepsze prezentacje o św. Stanisławie Kostce. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie począwszy od klasy siódmej szkoły podstawowej. Oto wyniki konkursu:
1 miejsce - Wiktoria Chudy z klasy 1 liceum
2 miejsce - Nadia Gieras z klasy 7 szkoły podstawowej
3 miejsce - Julia Sęga z klasy 2 gimnazjum.

Ponadto jury przyznało wyróżnienie dla Filipa Bagnickiego za prezentację, w której wykorzystano informacje zasięgnięte nie z internetu, ale z książek.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział. Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy. Ich prace można obejrzeć w formie filmików. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o patronie młodzieży.

Prezentacja, która zdobyła 1 miejsce
Prezentacja, która zdobyła 2 miejsce
Prezentacja, która zdobyła 3 miejsce


Dzień Edukacji Narodowej
(2017-10-14)
W dniu 13 października obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Podczas  Mszy Świętej klasa I liceum złożyła uroczyste ślubowanie. Były piękne życzenia, kwiaty i wiele serdecznych słów i uścisków.

Zapraszamy do galerii.


Zebranie z Rodzicami
(2017-10-09)
ZEBRANIE Z RODZICAMI
uczniów klas IV-VII, liceum i gimnazjum


19 października (czwartek)
godz. 17:00

Plan zebrania:
17.00 -aula-wykład  księdza psychologa-psychoterapeuty  mgr Rafała Pietruszki pt: „Życie off-line wyzwaniem dla rodziców i szkoły”
17:45 -spotkania z wychowawcami w salach i konsultacje z nauczycielami przedmiotów.Dzień Edukacji Narodowej
(2017-10-09)

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony będzie 13.10.2017 r. (w piątek).

Plan dnia dla szkoły przy ul. Zawidzkiej:

8:00-10:35 - zajęcia według planu

10:45- Msza Święta

11:30 - Akademia i uroczyste pasowanie uczniów klasy I-szej liceum

12:30 - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze na świetlicy szkolnej.Idźmy naprzód z nadzieją! XVII Dzień Papieski
(2017-10-05)
Uczniowie klasy 2A liceum ogólnokształcącego (Marysia, Mateusz, Michał i Kuba)  przypomnieli dzisiaj na porannej modlitwie, że 8  października, w najbliższą niedzielę,  obchodzimy  w całej Polsce XVII Dzień Papieski.
Wtedy to w wielu miastach odbędą się czuwania, koncerty, konferencje, gry miejskie, spektakle, musicale oraz rajdy czy biegi.

Wydarzenia nawiązują do życia św. Jana Pawła II oraz propagują Jego nauczanie. Organizowane są w całym kraju, a także w środowiskach polonijnych za granicą.

Idźmy naprzód z nadzieją!”   - To hasło tegorocznego Dnia Papieskiego.  Wtedy  też będzie miała miejsce przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Co to takiego Dzień Papieski i na co przeznaczone są pieniądze ze zbiórki ?

Idea narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. Fundacja została powołana w 2000 r. , aby upamiętniać pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niewielkich miejscowości, z niezamożnych rodzin.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”  została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski. Od siedemnastu lat jest ona żywym pomnikiem św. Jana Pawła II.

Pamiętajmy! W najbliższą niedzielę przed kościołami będą na nas po mszach świętych czekać wolontariusze  Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Nie przechodźmy obok nich obojętnie.

Fundację można wesprzeć wysyłając sms  POMOC pod numer 74 265.

Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6