-->
       
       Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Plan lekcji

Rekrutacja

Poza lekcjami

Galeria

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW - relacja
(2017-09-27)
26 września odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków.

Pierwszą część dla klas 4-6 SP rozpoczęliśmy konkursem wiedzy o krajach europejskich. Wzięli w nim udział uczniowie w 4-osobowych drużynach, którzy mieli okazję wykazać się wiedzą dotyczącą kultury, języka, historii, sztuki, geografii i sportu krajów europejskich. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Uczniowie zaśpiewali także piosenki w językach obcych, które przygotowali wspólnie z nauczycielami. Usłyszeliśmy piosenkę w języku angielskim zaśpiewaną przez kl. 4, w języku hiszpańskim zaśpiewaną przez kl. 4 i 6, w języku niemieckim zaśpiewaną przez kl. 6, w języku włoskim zaśpiewaną przez kl. 5, a także piosenkę w języku ukraińskim.

Na zakończenie uczniowie zaprezentowali stroje charakterystyczne dla krajów europejskich oraz zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Drugą część dla klas 7 SP, gimnazjum i liceum rozpoczęliśmy wysłuchaniem  ciekawego referatu wraz z prezentacją dr Magdaleny Malinowskiej z Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego zatytułowanego Drugie imperium kolonialne: Francuzi w Afryce Północnej.

W dalszej części uczniowie przedstawili przygotowane przez siebie prezentacje na temat krajów europejskich, których motywem przewodnim były fakty oraz ciekawostki często nam nie znane. Uczniowie kl. 3 liceum opowiedzieli nam o Włoszech, uczniowie kl. 7 SP opowiedzieli o Francji, kl. 2 gimnazjum przedstawiła Hiszpanię, kl. 2 i 3 liceum przedstawiła Niemcy, a kl. 2 gimnazjum Wielką Brytanię. Na zakończenie Zuzia z kl. 1 liceum zaśpiewała i zagrała dla nas własną interpretację utworu zespołu Coldplay The Scientist.
 
Podczas spotkania wszyscy mogliśmy uczestniczyć w degustacji potraw narodowych przygotowanych przez naszych uczniów przy pomocy rodziców i nauczycieli.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie w przygotowaniu Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole.

Nauczyciele języków obcych
Zapraszamy do galeriiKonkurs o św. Stanisławie Kostce
(2017-09-24)
Zapraszamy naszych uczniów do udziału w konkursie  "Święty Stanisław Kostka". Prace o patronie dzieci i młodzieży w formie prezentacji multimedialnej należy oddawać organizatorom konkursu do 30 września br. Szczegóły konkursu są zamieszczone w regulaminie, który dostępny jest TUTAJ.


Kolejne sukcesy na polu jęzkowym
(2017-09-24)
Wielkie gratulacje dla uczniów grup  frankofońskich, którzy zakończyli rok szkolny 2016/2017 egzaminami DELF  na poziomach A1 i A2. Otrzymaliśmy  właśnie z Paryża Dyplomy Ministerstwa Szkolnictwa Francji potwierdzające sukces naszych uczniów. Egzamin składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Sprawdzał 4 umiejętności w zakresie języka francuskiego: mówienia, pisania rozumienia ze słuchu oraz rozumienia tekstu pisanego.

7 uczniów z byłej klasy szóstej zdawało Egzamin DELF Prim A1. Byli to: Julia GURGUL , Emilia GELIO, Oliwia GĄSIOR, Lucyna LIGOWSKA,  Barbara HOŁDA, Zofia TABOR, Tymek TKACZ. Uczniowie ci uzyskali wysoką punktację z obydwu części i z wielką klasą zaliczyli trudny egzamin.

Natomiast na poziomie A2 bardzo dobrymi wynikami z egzaminu wykazały się uczennice: Julia PŁONKA  (kl. 3 Gim) i Elżbieta OSYS (kl. 3 LO).
Jesteśmy z Was dumni! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniów przygotowywały panie profesor: Marta Drobińska –Ślusarz i Teresa Konieczniak.Zmiana planu zajęć
(2017-09-23)
Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami w organizacji zajęć tygodniowych w zakładce Plan lekcji.


EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
(2017-09-23)
26 września odbędzie się w naszej szkole Europejski Dzień Języków.

Pierwsza część dla klas 4-6 rozpocznie się o godz. 9.00. Uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w konkursie wiedzy o krajach europejskich. Zaśpiewają także piosenki w językach obcych, które przygotowali wspólnie z nauczycielami. Będą również mogli zaprezentować stroje charakterystyczne dla krajów europejskich.

Druga część dla klas 7, gimnazjum i liceum rozpocznie się o godz. 11.00. wysłuchaniem  referatu wraz z prezentacją dr Magdaleny Malinowskiej z Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego zatytułowanego Drugie imperium kolonialne: Francuzi w Afryce Północnej. Uczniowie przedstawią także przygotowane przez siebie prezentacje na temat krajów europejskich oraz zaśpiewają i zagrają własne interpretacje utworów w językach obcych.

Podczas spotkania wszyscy będziemy mogli uczestniczyć w degustacji potraw narodowych przygotowanych przez naszych uczniów przy pomocy rodziców i nauczycieli.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Europejskim Dniu Języków w naszej szkole.Zaproszenie na spektakl
(2017-09-20)
W Pałacu Kultury Zagłębia, na sali teatralnej, 25 września o godzinie 18:00 rozpocznie się spektakl pt. "Teatr Głupcze!" w reżyserii Aleksa Stillera. Występują w nim nasi uczniowie i absolwenci.
Zaproszenie kierowane jest do wszystkich sympatyków dobrej sztuki. Bilety można odebrać w sekretariacie szkoły. Ilość miejsc ograniczona.


Wzięliśmy udział w akcji BOHATERON
(2017-09-18)

Uczniowie klasy II i III Katolickiego Liceum Uhonorowali uczestników Powstania Warszawskiego. Wysłaliśmy im symboliczne kartki  BohaterON! Pokazaliśmy,  że pamiętamy  o ich poświęceniu!

Wy też możecie jeszcze  wziąć udział w AKCJI.  Włączcie  się,  macie czas do 2 października, bo wtedy zakończyło się Powstanie Warszawskie. Akcja BohaterON trwa 63 dni – tyle, ile trwało Powstanie.

Pocztówkę można wysłać bezpłatnie online przez stronę internetową akcji, ale nam udało się wysłać kartki pocztowe zdobyte na Poczcie Polskiej.

Zobaczcie w galerii, jak to zrobiliśmy!Pierwsze miejsce w rankingu szkół podstawowych w Dąbrowie Górniczej
(2017-09-17)
Uczniowie naszej szkoły osiągnęli najlepszy wynik spośród dąbrowskich szkół podstawowych na ostatnim sprawdzianie szóstoklasisty z języka polskiego i matematyki (81,8 proc.), dlatego Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym otrzymała pierwszą lokatę w rankingu szkół w Dąbrowie Górniczej. Informacja o tym ukazała się w Dzienniku Zachodnim i portalu Nasze miasto.
Fakt, że nasza szkoła jest dobra potwierdzają nie tylko wyniki sprawdzianu, ale również zewnętrzne ewaluacje, przeprowadzane przez Kuratorium Oświaty. W raportach zamieszczonych na stronie Systemu Ewaluacji Oświaty można przeczytać szczegółowo jak wysoko oceniono działanie naszej placówki.
Zachęcamy do odwiedzenia szkół katolickich w Dąbrowie Górniczej i przekonania się o tym osobiście.
Zebranie - wymiana francuska
(2017-09-08)
W dniu 12.09.2017 (wtorek) odbędzie się zebranie w sprawie wyjazdu uczniów na wymianę szkolną do Francji.
Serdecznie zapraszam uczestniczących w niej uczniów oraz ich rodziców na godzinę 17.00 do budynku Szkół Katolickich w Dąbrowie Górniczej na ul. Łańcuckiego (obecnie Zawidzkiej).

Teresa Konieczniak (organizator wymiany)


Zebranie z Rodzicami
(2017-09-08)
W dniu 14.09.2017 (czwartek) zapraszamy Rodziców uczniów klas 4 - 7 Katolickiej Szkoły Podstawowej , Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Górniczej na zebranie z wychowawcami o godz. 18.00 na ul. Łańcuckiego  (obecnie Zawidzkiej).
Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6