Relacja z Planszówek
(2016-11-20)
10 listopada odbyło się kolejne spotkanie "planszówkowiczów".
Tym razem graliśmy w cztery gry: nieśmiertelny "Splendor", drewnianą edycję "Osadników z Catanu", szybkie "5 sekund" i ... "Mistrza Matematyki". Tę ostatnia grę przyniosła najmłodsza uczestniczka koła planszówkowego :)  - uczennica trzeciej klasy szkoły podstawowej.
Popołudnie dla niektórych z nas było szczególnie udane z powodu wygranej, ale wszystkim nam towarzyszyły pozytywne emocje: satysfakcja z samej rozgrywki w "Splendorze", humor, który nam dopisywał, gdy plątał się język przy wymienianiu trzech rzeczy pasujących do opisu na wylosowanej karcie w ciągu pięciu sekund, entuzjazm przy wymianie towarów w "Osadnikach z Catanu" i oczywiście główkowanie jak ułożyć działanie, by zgadzał się wynik.
Następne granie 6 grudnia i to nie byle jakie, ale wielkie rozgrywki w Planszówkowym Turnieju Mikołajkowym - już zaopatrzcie się w czerwone czapeczki z białym pomponikiem :)

PS. W galerii kilka fotek - zapraszamy do nas!
Planszomaniacy

Zaproszenie na spotkanie z ciekawym człowiekiem
(2016-11-20)
23 listopada 2016 r. o godzinie 15.30 odbędzie się Spotkanie z podróżnikiem, p. Ryszardem Derdzińskim. Temat tego wydarzenia to "7 dni w Tybecie". Serdecznie zapraszamy.

Zebrania śródsemestralne
(2016-11-14)
   Zapraszamy Rodziców klas IV - VI Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum i Liceum na zebranie śródsemestralne, które odbędzie się 17 listopada (w czwartek).
   Rozpocznie się o godzinie 17.30 wykładem dr Agnieszki Pasztak-Opiłki "Motyl w sieci. Czy dziecko w sieci jest bezpieczne?"

Uwaga,
Rodzice uczniów klas Ia, Ib, IIa, IIb, IIc, IIIa szkoły podstawowej mają zebranie 24.XI  godz.  17.00.
Rodzice uczniów klas III b, III c szkoły podstawowej 17. XI godz. 16.30.

W dniu 17.XI, po zebraniu, o godz. 17.30 – w salce katechetycznej przy Bazylice NMP spotkanie dla rodziców uczniów przystępujących do I Komunii Świętej w sprawie strojów komunijnych.

Zajęcia z native speakerem francuskiego
(2016-11-07)
We wtorek, 8.11.2016, odbędą się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia z native speakerem języka francuskiego, panią Manon  CUPPENS.

Plan zajęć grup frankofońskich z lektorką:

Lekcja 2  -  klasa VIb
Lekcja 3  -  klasa IIa Gim., II LO, III LO
Lekcja 4  -  klasa IIa Gim., II LO, III LO

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
(2016-10-28)
15 października odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas IV-VI mieli okazję zaśpiewać  piosenki w językach obcych, które przygotowali wspólnie z nauczycielami.
Zuzia, Ania, Bartek i Oliwer z klas VI zatańczyli dla nas tango.
Reprezentanci klas szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w  quizie o krajach europejskich.

Wśród uczestników konkursu na najlepszy strój narodowy zostali nagrodzeni Szymon Łojewski w kategorii uczniów młodszych i Tomasz Sokołowski z kl. IIb gimnazjum.
Podczas spotkania mieliśmy również okazję uczestniczyć w degustacji potraw narodowych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie w przygotowaniu Europejskiego  Dnia Języków Obcych w naszej szkole.
Nauczyciele języków obcych

WARSZTATY W MUZEUM ŚLĄSKIM
(2016-10-28)
     Chcemy podzielić się naszymi wrażeniami z warsztatów w Muzeum Śląskim.  26 października z panią dyrektor Ewą Raszką i panią profesor Małgorzatą Mazur bardzo pożytecznie i przyjemnie spędziliśmy czas.
 Okazało się, że wizyta w Muzeum wcale nie musi być nudna.  Wręcz odwrotnie – trudno było nam wyjść po zajęciach, które i tak pan przewodnik przedłużył.
Warsztaty obejmowały zwiedzanie ekspozycji „Światło historii” oraz wykonanie zadań. Obserwowaliśmy zmiany, zachodzące na przestrzeni wieków w zakresie pracy, strojów, dnia codziennego, architektury  zapisane na fotografiach. Dowiedzieliśmy się, że fotografia to wierny świadek historii, ale także źródło wiedzy o czasach i ludziach. Dowiedzieliśmy się także, co to jest lomografia.
  Na zakończenie, w nagrodę za świetne odpowiedzi na pytania pana Krzysztofa Szlapy, mogliśmy zobaczyć, dotknąć i sfotografować się wewnątrz monumentalnej rzeźbiarskiej instalacji REFLECTION – ODBICIE. Staliśmy się częścią tej rzeźby, co możecie zobaczyć na zrobionych zdjęciach.(Galeria)
  Na pewno nie była to nasza ostatnia wizyta w Muzeum Śląskim

Uczniowie I, II, III KLO

Konsultacje dla rodziców
(2016-10-24)
Przypominamy, że w najbliższy czwartek, tj. 27 października w godzinach 17.00 - 19.00 odbędą się konsultacje dla Rodziców. Zapraszamy.

Kilka słów o wymianie polsko-francuskiej
(2016-10-16)
W dniach 28 września  - 09 października 2016, uczniowie Szkół Katolickich z Dąbrowy Górniczej oraz Sosnowca mieli okazję uczestniczyć w wymianie międzynarodowej z Liceum Fabert w Metz, we Francji. Celem wyjazdu była integracja młodzieży polskiej i francuskiej, poznanie nowych obyczajów, zwiedzanie (zapierające dech w piersiach) tamtejszych zabytkowych miejsc oraz przełamanie barier w stosunku do innych nacji, języka, kultury czy samego  obcowania z nieznanymi nam wcześniej osobami...Czytaj wiecej

Świeto Edukacji Narodowej - dzień wolny od zajęć
(2016-10-10)
PIĄTEK, 14.10.2016 r.  - ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ  -
 jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo – wychowawcze uczniom, których rodzice w tym dniu pracują.

Pierwszy rajd Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego
(2016-10-04)
02 października bieżącego roku - uczestnictwem w 47. Rajdzie Zagłębiaka - zainaugurowało działalność Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze. Dziesięcioro uczniów naszej szkoły, pod opieką nauczyciela geografii oraz przewodnika PTTK wędrowało szlakami Beskidu Śląskiego. Od Przełęczy Salmopolskiej dotarliśmy do Malinowskich Skałek, skąd podziwialiśmy rozległą panoramę Beskidów. Z Malinowskich Skałek zeszliśmy do Żywca, gdzie w amfiteatrze ciepłym posiłkiem i występami artystycznymi oraz konkursem zakończył się nasz Rajd Zagłębiaka.
Fotorelacja z naszej wyprawy znajduje się w galerii.

Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7