Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Przedszkolnymi
GimnazjumLiceum Ogólnokształcące

Aktualności

Plan lekcji

Rekrutacja

Poza lekcjami

Galeria

Planszóweczki w naszej szkole
(2016-09-25)
Ruszyliśmy z grami planszowymi w tym roku szkolnym! Pierwsze spotkanie za nami. W zeszły czwartek, tj. 22 września o godz. 15.30 zaczęliśmy w trzech grupach: "Colt Express", "Tajniacy" i "Światowy konflikt". Potem pojawił się "Splendor", "For sale" i oczywiście "List miłosny". Czas mieliśmy ograniczony - umówiliśmy się na granie do 17.30 i tak skończyliśmy. Było nas łącznie siedemnaście osób - głównie gimnazjum, ale było i kilku uczniów ze szkoły podstawowej, a nawet z liceum się ktoś trafił :)
   
   To był całkiem miło spędzony czas, nieprawdaż? Będzie ciąg dalszy. Kiedy? W październiku, potem w listopadzie, a w planach "Wielkie Granie w Mikołajki" (może z niespodzianką)!


Plan lekcji
(2016-09-24)
Stały rozkład zajęć szkolnych dla wszystkich klas znajduje się w zakładce Plan lekcji. Zapraszamy.


Serwis informacyjny dla rodziców
(2016-09-18)
Dziennik elektroniczny informujący o ocenach bieżących naszych uczniów działa pod adresem www.dgkatolik.info


Szkolny psycholog
(2016-09-16)
Na stronie szkoły można znaleźć znaleźć informacje o pracy psychologa szkolnego w zakładce "O szkole"


Zebranie z rodzicami
(2016-09-12)
Zebranie dla Rodziców uczniów klas gimnazjalnych i licealnych odbędzie się 15 września (czwartek) br. o godz. 17.00, zapraszamy.


Spotkanie absolwentów
(2016-09-12)
    Niezwykle ciężko podjąć się opisania spotkania absolwentów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, które odbyło się w minioną sobotę – 10 września 2016 roku w gmachu Szkoły. Dla niektórych uczestników było to pierwsze spotkanie po wielu latach, od opuszczenia przez nich murów szkolnych minęło 10 a nawet  20 lat. Dlatego żadne słowa nie są w stanie wyrazić ani wrażeń, ani tym bardziej wspomnień, z którymi musieli zmierzyć się absolwenci .

    O 10.45 nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia, wydawało się, że poczęstunek, w dużej mierze zawdzięczany rodzicom naszych obecnych uczniów, będą musieli zjeść sami – szkoła bowiem świeciła pustkami. Ale na kilka minut przed mszą świętą, która miała rozpocząć  to spotkanie, zaczęli pojawiać się goście – absolwenci naszej Szkoły. Ci pierwsi, ci ostatni, kilku zeszłorocznych, a i ze "środkowych roczników" też przybyło  całkiem sporo.

    Cudownie Kochani, że znaleźliście czas i ochotę by odwiedzić Szkołę. To Wasze - Absolwentów - wspomnienia, np. skradania się pod oknami, gdzie odbywały się lekcje, by uciec niezauważonym, notatki w zeszytach odnalezionych po latach, wymiana myśli z nauczycielami uczącymi wtedy i teraz, to wszystko właśnie wzbogaca nasza szkołę, czyni ją taką wartościową. Bo przecież to kawałek Waszej/naszej historii, historii dobrych ludzi – jak powiedział ksiądz podczas kazania – tych, którzy są owocami, po których poznajemy.

Zapraszamy do galerii, tam znajduje się fotorelacja z tego spotkania.Zebranie związane z wyjazdem do Francji na wymianę
(2016-09-11)
Dnia 12.09.2016, w poniedziałek, odbędzie się zebranie uczniów wyjeżdżających na wymianę szkolną do Francji oraz ich rodziców (rodzica) w budynku Katolickich Szkół w Dąbrowie Górniczej, w sali nr 31 (1.piętro). Obecność obowiązkowa.

Teresa Konieczniak, organizator wymiany


Spotkanie absolwentów
(2016-09-09)
   Serdecznie zapraszamy Absolwentów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego SPSK w Dąbrowie Górniczej oraz wszystkich Nauczycieli, którzy byli lub są związani z nasza szkołą na spotkanie 10 września br.
 
   Rozpoczynamy o godzinie 11.00 mszą św. na auli szkolnej, by potem przy kawie i ciastku powspominać mniej lub bardziej "zamierzchłe" czasy :)


O tym jak rozpoczął się rok szkolny 2016/2017
(2016-09-07)
  Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 dla Szkół Katolickich SPSK w Dąbrowie Górniczej, dzięki uprzejmości Proboszcza Parafii, ks. kan. Andrzeja Stasiaka, rozpoczęła się w bazylice pw. Matki Bożej Anielskiej. 
  Mszy św. przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, który skierował Słowo Boże do uczniów wszystkich szkół obecnych na eucharystii, rodziców, nauczycieli oraz przybyłych gości.
  Po mszy św. odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi przez obecnych na inauguracji gości. Wśród nich należy wymienić:

Roberta Warwasa - posła RP,
Iwonę Krupę - Zastępcę Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej,
Elżbietę Gęcę -  Naczelnika wydziału Edukacji,  
Agnieszkę Pasternak - Przewodniczącą Rady Miasta,
Zbigniewa Łukasika - Wiceprzewodniczącego Rady Miasta,
Rafała Stańko  - I Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji,
Iwonę Wilk - dyrektora Miejskiego Ośrodka Pracy Twórczej,
Małgorzatę Majewską - dyr. Pałacu Kultury Zagłębia,
Emila  Wąsacza Prezesa Stalexportu, który w latach 1990-1991 był bardzo zaangażowany w tworzenie Katolickiego Liceum w Dąbrowie Górniczej,
zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich:
prezesa Marię Chodkiewicz,
wiceprezesa Zbigniewa Zastawnego,
skarbnika  Martę Czok.

Nie zabrakło na uroczystościach kapłanów zaprzyjaźnionych ze szkołą, obecny był:
ks. kan. Andrzej Stasiak – kustosz bazyliki pw. MB Anielskiej,
ks. Zdzisław Reterski – proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski,  w Dąbrowie Górniczej,  
ks. Bronisław Chaładyn – proboszcz parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Dąbrowie Górniczej,
ks. Antoni Idasiak – proboszcz parafii pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Dąbrowie Górniczej,
ks. kan. Józef Ośródka – proboszcz parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu,
ks. Ryszard Gęgotek – wikariusz parafii pw. M.B. Anielskiej

oraz księża pracujący w szkołach katolickich w Dąbrowie Górniczej:
prefekt ks. Rafał Pietruszka i franciszkanin o. Adam Kruk.

  Był to szczególny dzień dla najmłodszych uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej, ponieważ od 1 września tego roku rozpoczynali naukę w nowym budynku, przy Augustynika 1.
  Ksiądz biskup pobłogosławił dzieciom tornistry i przybory szkolne, by później poświecić nowy budynek.
  Pierwszaki również złożyły ślubowanie i zostały pasowane przez dyrektora szkoły, panią Ewę Raszkę, na ucznia Katolickiej Szkoły Podstawowej.
  Obchody rozpoczęcia roku szkolnego uświetnił śpiew i akompaniament muzyczny naszej szkolnej scholi, prowadzonej przez nauczyciela muzyki oraz wychowawcę klasy III szkoły podstawowej Monikę Wodę oraz matematyka Annę Olempę.

Wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie na te szczególne dla nas obchody oraz tych którzy z różnych powodów nie mogli być obecni, ale życzą naszym szkołom samych sukcesów, dziękujemy!


Obiady w szkole
(2016-09-05)
Zamawianie i odmawianie obiadów codziennie do godziny 9.00
u p. Anny Dąbrowskiej, tel. 509 561 396.
Przejdź na stronę  1 2 3 4 5 6 7